Založ si blog

Hovorme o tom

Občas mám chuť celé toto šialenstvo zastaviť raz a navždy. Neuveriteľne ma vyčerpáva neustále vŕtanie sa v našej neslávnej minulosti. Sypem si soľ do rán, popol na hlavu a pomedzi bolesťou vreštiace úlomky duše skladám príbeh, ktorý nikdy neprebolí. Posledné zvyšky zdravého rozumu mi kážu prestať písať ale čosi zvnútra sa neodbytne dožaduje pokračovania. Nuž skúšam hoci netuším, ako to skončí a či vôbec.

Kapitola 8.

Ako som spomínala naposledy, u Dominika sa opäť začali objavovať občasné úlety. Nebolo to nič vážne, výsledky v škole boli uspokojivé, správanie bezproblémové. Ani tie úlety neboli až tak „ vážne „. Keďže liečbu v centre drogových závislostí prerušil, hľadali sme iné možnosti. S jeho introvertnou povahou však bolo veľmi zložité nájsť psychiatra, s ktorým by bol ochotný otvorene komunikovať. Tiež je pravda, že lekári, na ktorých sme natrafili, nemali chuť zahadzovať sa s nejakým „narkomanom“. Napredpisovali mu kopec liekov a tým to haslo. Dokonca mu ani nerobili testy na drogy. Nerobili sme z toho vedu. Chlapec vyzeral byť v podstate v poriadku, vonku z najhoršieho. Psychiku mal síce dosť labilnú a precitlivelú ale taký bol od smrti starkého. Uzavretý, precitlivelý, emočne nestabilný.
Jeho hra s peklom si však čoskoro vybrala ďalšiu svoju daň. Dominik začal byť odrazu často chorý. Jedna angína striedala druhú, nuž mu lekárka dala urobiť podrobný rozbor krvi. Všetko bolo v poriadku okrem pečeňových testov. Preto lekárka testy opakovala a rozšírila ich aj o otestovanie na mononukleózu a hepatitídu. Čo čert nechcel, potvrdila sa hepatitída typu C. V tej dobe veľmi ťažko liečiteľná choroba, ktorá sa šíri jedine krvou a pohlavným stykom. Bolo viac než isté, že chlapec vyskúšal aj tvrdšiu drogu, priamo do žily, zjavne použitou ihlou. Lekárka ho dôkladne celého prezrela ale žiadne vpichy po ihlách nenašla. Zrejme vtedy ešte neklamal, keď tvrdil, že to skúsil len raz, zo zvedavosti.
Ortieľ hepatitídy C ho zlomil. S jeho psychickým stavom bola liečba v nedohľadne. Spočívala v indikovaní injekčných dávok lieku, ktorý sa nesmie podávať ľuďom so psychickými problémami, nakoľko ich vedľajším účinkom bolo aj zhoršenie psychického stavu pacienta. Zrútil sa mu svet. Často plakal, zúril načo mu je taký život, keď nebude môcť mať frajerku, ženu, deti. Mal priam panický strach, že nakazí aj nás. Keď sa náhodou porezal, uškrabol alebo mu tiekla krv z nosa či ďasien priam šalel od strachu. Behal ako zmyslov zbavený, všetko až nezdravo dezinfikoval a opäť sa začal zatvárať vo svojej izbe. U psychiatra tiež veľa pochopenia nenašiel. Navrieskal na neho, že čo vlastne čakal. Nech si vraj pekne všetko teraz vyžerie, keď bol sprostý. Viem, v mnohom mal pravdu ale vždy sa to dá povedať aj inak a najmä vo vhodnejšej chvíli.
V ten deň odišiel Dominik za kamarátmi a vrátil sa až na druhý deň okolo obeda v zúboženom stave. Bolo viac než isté, že svoju frustráciu vyriešil drogami. Pri otázke „ Kde si bol doteraz a čo si si zase dal „ jeho odpoveď znela „ A nie je to jedno? Aj tak čoskoro zdochnem ako prašivý pes.“ Tresol dverami na svojej izbe a do večera z nej nevyšiel. Keď som sa s ním o tom chcela neskôr porozprávať, odmietol so slovami, že to už aj tak nemá význam.
Vtedy som prvýkrát vycítila, že ho strácam. Strach, zúfalstvo a bezmocnosť mnou lomcovali ako víchrica. Presne vtedy som tiež prežila svoj prvý panický záchvat strachu a úzkosti. Pocit kedy sa nemôžete nadýchnuť, tlak na hrudi neznesiteľne bolí, celé telo je paralyzované, neschopné pohybu a vy máte pocit, že je koniec, že práve vami lomcujú posledné predsmrtné záchvevy tela. Myslím, že práve niekde tu sa začali aj moje vážne psychické problémy, len som ich pri tom všetkom nedokázala identifikovať.

Drogy ničia všetko, s čím prídu do styku. Spália všetko na popol, ktorý rozfúka vietor a ostanú len zlomené srdcia, zúbožené duše a zvyšky zhoreniska, na ktorý bude sadať prach. Preto

HOVORME O TOM!!!

Len z dola

18.03.2019

Len z dola sa dá stúpať hore zbavený všetkých ľudských pých. Cestou uvidieť šíre more našich sŕdc zlobou zjazvených. Len z dola sa dá hľadať cesta, ktorá dá zmysel životu, odhalí viac »

Späť domov

15.03.2019

Vezmi ma, prosím, domov, pane, do môjho srdca, ktoré si mi dal, nech vo mne opäť viera vzplanie, že v sebe nájdem vysnívaný raj. Ukáž mi, prosím, cestu, pane, nech sa niekde cestou nestratím. viac »

Bez komentára

13.03.2019

Hlavne už nepíš, veď Boh nečíta tvoje riadky, len tvoju dušu, skutky, úmysly. Život je veru príliš krátky na v slovách skryté nezmysly. Vykašli sa už na argumenty, nenechaj svoje ego rásť, viac »

France

Francúzska vláda kvôli sobotňajším násilnostiam prepustila šéfa polície v Paríži

18.03.2019 20:40

Francúzsky premiér Edouard Philippe to dnes oznámil v reakcii na nové násilnosti počas sobotňajších protivládnych protestov takzvaných žltých viest.

reality, dom, panelak, byvanie

Slatinským Lazom šéfuje starostka z paneláka

18.03.2019 19:30

Popri dvoch balkónoch z trojposchodovej bytovky trčia vlajky Slovenska, Európskej únie a obce.

Airbus A320neo

Airbus nedokáže využiť problémy Boeingu, má vyťažené kapacity

18.03.2019 19:09

Straty firmy Boeing spôsobené nedávnym pádom dvoch lietadiel 737 MAX 8 nemusia priniesť zisk jeho rivalovi Airbusu.

FRANCE-DEFENSE/CARRIER

Rusko rozmiestnilo na Kryme strategické bombardéry Tu-22M3

18.03.2019 18:19

Podľa Viktora Bondareva, ktorý je šéfom branného výboru hornej komory parlamentu, krok ruskej armády "kardinálne mení rovnováhu síl v regióne"

kuricovatomalova

Padáme na dno, potom dvíhame sa z popola, akoby naša viera nikdy silná nebola, akoby až vtedy zachcelo sa nám opäť žiť. Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 36550x
Priemerná čítanosť článkov: 690x

Autor blogu

Kategórie