Založ si blog

Chcem krajinu, v ktorej sa nebudem báť zomrieť

My ľudia sme veľmi divné tvory. Vždy zo všetkého dokážeme vytĺcť maximum, samozrejme, vo vlastný prospech. Ak existuje nejaký Boh,tak urobil, čo sa týka ľudstva, jednu veľkú,  chybu.

 

“ Len ma teraz, prosím, neukameňujte. Nie som ateistka ani veriaca, v pravom slova zmysle, a toto nie je úvaha o Bohu, ani viere ako takej.  Je to o nás ľuďoch a krajine, v ktorej sa ľudia nebudú báť umrieť. “

 

Tou chybou je, podľa môjho uleteného úsudku, slobodná vôľa človeka. Prečo, veď aj zvieratá sa rozhodujú slobodne, povedali by tí, ktorí musia mať vždy posledné slovo, zástancovia viery, slobodnej vôle, no najmä slepí a hluchí k životu. Áno, je krásne každému dopriať absolútnu slobodu ale…..sme my, ľudia, na ňu dostatočne zrelí? Nie sme. Zneužívame ju pre svoje vlastné ciele, pre potešenie či pre vlastné ego. Dokážeme prekrútiť absolútne všetko. Vytrhávame vety z kontextu, dávame im vlastný význam, len aby sme uspokojili svoje vlastné, chudobné ja. Neštítime sa poprekrúcané výroky použiť proti ich autorom.

Veľmi výstižným príkladom je veta pani Čaputovej:

“ Chcem krajinu, v ktorej sa ľudia nebudú báť zomrieť.”

Áno, sama o sebe, vyznieva dosť morbídne, no človek, ktorý má zdravý úsudok, by nemal mať problém, pochopiť jej pravý význam. Viem, že už bolo k tejto téme popísaného priveľa, ale aj tak mi to nedá pokoj. Prečo? Pretože aj ja chcem takú krajinu. Krajinu, kde sa nebudem musieť báť, že na sklonku života skončím kdesi na ulici, kde ma nenechajú umrieť bez adekvátnej liečby len preto, lebo už mám svoje odžité. Chcem krajinu, kde sa nebudem musieť báť, čo bude s mojimi deťmi, keď raz umriem.

Takže áno, aj ja chcem krajinu, v ktorej budem môcť spokojne žiť a v ktorej budem môcť zomrieť dôstojne a bez strachu o svoju rodinu, deti, priateľov.

A čo sa týka tej slobodnej vôle, ktorú nám pán Boh nadelil, skúsme byť naozaj Ľuďmi a využívajme ju s citom, rozumom a láskou, aby sme sa raz nemuseli báť umrieť pre váhu vlastných  hriechov.

Spomienky na mamu

04.08.2019

Nedeľa Pamätáš, mami, na naše nedele? Nikdy na ne nezabudnem. Nedeľu som proste milovala. Len čo sme otvorili oči, nahrnuli sme sa, všetky vaše štyri deťúrence, do spálne. Pre tatina to bol viac »

Spomienky na mamu

02.08.2019

Veľké pranie Pamätáš, mami, ako sme vždy v sobotu robievali veľké pranie? Vtedy ešte nemal každý automatickú práčku. Vlastne, o takých práčkach, ako máme doma dnes, sa v tom čase nikomu viac »

Rozhovory

01.08.2019

Včera som sa s tebou rozprávala a ty si mlčal. Robil si to vždy, keď si vedel, žeby ma tvoje slová zaboleli. Netušil si, že tvoje mlčanie bolí oveľa viac. Tichoprázdne myšlienky ti vytekali viac »

Donald Trump

Trump: Žiadny iný prezident USA neurobil toľko pre Izrael ako ja

22.08.2019 08:58

Šéf Bieleho domu to povedal v stredu v reakcii na otázku, ktorá sa týkala jeho skoršieho výroku o amerických židoch.

Trump

Rozpočtový deficit USA na budúci rok prekročí bilión dolárov

22.08.2019 07:47

V tomto fiškálnom roku, ktorý sa skončí v septembri, deficit federálnej vlády USA podľa prognózy dosiahne 960 miliárd dolárov.

Líbya, vojaci

Vláda v Tripolise hlási zisk území južne od líbyjskej metropoly

22.08.2019 07:03

Postup jednotiek poľného maršala Chalífa Haftara na líbyjskú metropolu sa tak v posledných týždňoch v podstate zastavil.

Donald Trump

Trump vyzval štáty na boj proti džihádistom

22.08.2019 06:35

Americký prezident zároveň varoval Európanov, aby repatriovali vlastných občanov zajatých za boj v radoch Islamského štátu, inak ich bude musieť prepustiť a vrátiť do ich vlastí.

kuricovatomalova

Padáme na dno, potom dvíhame sa z popola, akoby naša viera nikdy silná nebola, akoby až vtedy zachcelo sa nám opäť žiť. Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 130
Celková čítanosť: 126947x
Priemerná čítanosť článkov: 977x

Autor blogu

Kategórie