Založ si blog

Chcem krajinu, v ktorej sa nebudem báť zomrieť

My ľudia sme veľmi divné tvory. Vždy zo všetkého dokážeme vytĺcť maximum, samozrejme, vo vlastný prospech. Ak existuje nejaký Boh,tak urobil, čo sa týka ľudstva, jednu veľkú,  chybu.

 

“ Len ma teraz, prosím, neukameňujte. Nie som ateistka ani veriaca, v pravom slova zmysle, a toto nie je úvaha o Bohu, ani viere ako takej.  Je to o nás ľuďoch a krajine, v ktorej sa ľudia nebudú báť umrieť. “

 

Tou chybou je, podľa môjho uleteného úsudku, slobodná vôľa človeka. Prečo, veď aj zvieratá sa rozhodujú slobodne, povedali by tí, ktorí musia mať vždy posledné slovo, zástancovia viery, slobodnej vôle, no najmä slepí a hluchí k životu. Áno, je krásne každému dopriať absolútnu slobodu ale…..sme my, ľudia, na ňu dostatočne zrelí? Nie sme. Zneužívame ju pre svoje vlastné ciele, pre potešenie či pre vlastné ego. Dokážeme prekrútiť absolútne všetko. Vytrhávame vety z kontextu, dávame im vlastný význam, len aby sme uspokojili svoje vlastné, chudobné ja. Neštítime sa poprekrúcané výroky použiť proti ich autorom.

Veľmi výstižným príkladom je veta pani Čaputovej:

“ Chcem krajinu, v ktorej sa ľudia nebudú báť zomrieť.”

Áno, sama o sebe, vyznieva dosť morbídne, no človek, ktorý má zdravý úsudok, by nemal mať problém, pochopiť jej pravý význam. Viem, že už bolo k tejto téme popísaného priveľa, ale aj tak mi to nedá pokoj. Prečo? Pretože aj ja chcem takú krajinu. Krajinu, kde sa nebudem musieť báť, že na sklonku života skončím kdesi na ulici, kde ma nenechajú umrieť bez adekvátnej liečby len preto, lebo už mám svoje odžité. Chcem krajinu, kde sa nebudem musieť báť, čo bude s mojimi deťmi, keď raz umriem.

Takže áno, aj ja chcem krajinu, v ktorej budem môcť spokojne žiť a v ktorej budem môcť zomrieť dôstojne a bez strachu o svoju rodinu, deti, priateľov.

A čo sa týka tej slobodnej vôle, ktorú nám pán Boh nadelil, skúsme byť naozaj Ľuďmi a využívajme ju s citom, rozumom a láskou, aby sme sa raz nemuseli báť umrieť pre váhu vlastných  hriechov.

Otec

16.06.2019

Keďže je dnes deň otcov, dovolím si vyjadriť môj vzťah s otcom formou básne. Otec Periférne vidím nemé vrásky, ktoré sa snażíš ukryť pred svetom. Vyryté ich máš z bolesti aj lásky, viac »

Smrtihlav

15.06.2019

Vpadnuté oči s pohľadom bez života sa nemilosrdne zabodávajú do tmavých nocí, v ktorých sa pokúšam zbaviť všetkých snov. Pery s farbou černíc šeptajú do ospalého ticha: " Prepáč mami, viac »

Nehovor mi. ..

14.06.2019

Nehovor mi, že je ti to ľúto, veď ja už predsa dávno viem, že keď zahalil ťa smútok, v srdci ti ostal iba blen. Nehovor mi, ako ťa to mrzí, ver mi, že mňa to mrzí viac, keď prehĺtajúc viac »

donald trump, John Bolton

Priškrtia USA kyberútokom ruské energetické siete?

16.06.2019 19:47

Kybernetický priestor je bojiskom.

Boeing 787, lietadlo, letecká technika

Piloti majú obavy z ďalšieho boeingu, 787 Dreamliner sa zahráva s ohňom

16.06.2019 19:22

Piloti leteckých spoločností sa obávajú o bezpečnosť Boeingu 787 Dreamliner, pretože kľúčový protipožiarny systém je náchylný na poruchovosť.

Zuzana Čaputová

Prezidentka zložila sľub s meškaním

16.06.2019 19:14

Stovky ľudí prilákala do ulíc hlavného mesta inaugurácia novej prezidentky.

videopredpoveď

Videopredpoveď na celý týždeň: Za silnými búrkami sa tlačí studený vzduch a vietor!

16.06.2019 18:43

Studený vzduch, ktorý sa tlačí na Slovensko, zníži teploty aj o vyše desať stupňov!

kuricovatomalova

Padáme na dno, potom dvíhame sa z popola, akoby naša viera nikdy silná nebola, akoby až vtedy zachcelo sa nám opäť žiť. Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 104
Celková čítanosť: 88772x
Priemerná čítanosť článkov: 854x

Autor blogu

Kategórie