Založ si blog

ZATLIESKAJME

Akurát pozerám správy a ostávam v nemom úžase. Z čoho? Z biznisu aký nevymyslel ani Bill Gates a z alibizmu, akému niet páru. Podľa najnovších nariadení buďme vďační a zatlieskajme tým, ktorí o nás rozhodujú, pretože napriek pandémii robia všetko preto, aby nás neobmedzovali na slobode. Podujatia akékoľvek druhú môžu byť. Nezabijeme kultúru, umenie, šport či vieru. Veď čím by sme bez nich boli? Len hŕstkou ničoho vo veľkom svete. A nie, nerobím si srandu. Podľa toho čo som práve videla a počula, môžeme pokojne ďalej ostať národom s vlastnou identitou. Stačí ak na každom podujatí bude mať každý jeden človek negatívny test na Covid, nie starší ako dvanásť hodín. Geniálne. Poďme na balkóny a tlieskajme tým, ktorí nás chcú spasiť. A teraz počítajme. Malé, nezávislé centrum kultúry a jedno z pravidelných podujatí. Účinkujúcich šesť, divákov tridsať, organizátorov šesť. Spolu je to štyridsaťdva osôb krát sedemdesiat euro za jeden test. Približne tritisíc euro za jedno malé, komorné podujatie. Toto je skutočný biznis. To nevymyslel ani Bill Gates. Áno, viem, za týchto podmienok nikto do podujatí nepôjde a teda nebude ani biznis, ale „nevzali nám slobodu“, nezabili kultúru, umenie či šport. Dali nám možnosť, takže ZATLIESKAJME im z balkónov za ich empatiu a alibizmus.

 

ĎAKUJEME A TLIESKAME.

Arogancia moci

20.10.2020

„Arogancia moci, stav ku ktorému sa politici pri dlhodobom vládnutí znížia. Sú opojení mocou a myslia si, že sú nenahraditeľní a môžu všetko. Tá prichádza, ak človek dostane do rúk absolútnu moc a tak stráca zmysel pre realitu. Verí tomu, že je všemohúci.“ Pamätám si, pretože to nebolo tak dávno, ako náš súčasný premiér presne toto vykrikoval Ficovi. [...]

Zmor ho!

15.10.2020

A Ty zmor ho! – Hoj zmor ho! vláda slovenského rodu, čo kradmou rukou siahaš na našu slobodu, a čo i tam dušu dáš v tom boji divokom, Zmor Ty ten národ svoj! nech máš dosť otrokov.

Odmietam žiť v strachu

14.10.2020

Zachovajte paniku, vykrikujú „páni“, veď strach to je presne to, čo vládu ochráni. Ľudia pôjdu zo strachu ako také ovce, pešo z Blavy hoci aj až po Michalovce. Zachovajme paniku, to nám ku cti slúži, na Slovensku panujú predsa múdri muži. Oni vedia, že strachom podmania si davy a takto si udržia ten poriadok pravý. Nuž sa bojme, trasme sa, veď o to im kráča, [...]

pocasie-30-10-2020

Studený front odíde, teplý príde. Daždivé počasie zostáva

29.10.2020 22:17

Po chladnom piatku sa situácia cez víkend zmení. Niekde môžu teploty stúpnuť až na príjemných šestnásť stupňov Celzia.

DOD: Ústavný súd SR

Ústavný súd súhlasil s väzbou pre Urbancovú a Lindtnera

29.10.2020 21:46

Ústavný súd nedal súhlas na vzatie do väzby Jozefa Kolcuna, sudcu Najvyššieho súdu. S väzbou pre Urbancovú a Lindtnera nemal problémy.

Ide o pravdu, Miroslav Kollár

Kollár v Ide o pravdu: Vládu verejne kritizujem až keď nemám odozvu v koalícii

29.10.2020 20:00

Upozorňuje, že plošné testovanie nie je dostatočne pripravené. Poslanec a primátor Miroslav Kollár ale robí všetko preto, aby sa v Hlohovci otestovalo čo najviac ľudí.

Čaputová

Prezidentka telefonovala s nemocnicami, situácia v nich je zlá

29.10.2020 19:36

Nemocnice sú neuralgickým bodom celého úspechu v zápase s pandémiou ochorenia COVID-19, podľa prezidentky je v nich situácia zlá.

kuricovatomalova

Padáme na dno, potom dvíhame sa z popola, akoby naša viera nikdy silná nebola, akoby až vtedy zachcelo sa nám opäť žiť. Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 176
Celková čítanosť: 259205x
Priemerná čítanosť článkov: 1473x

Autor blogu

Kategórie