Založ si blog

Odpúšťam

 

Povedal si, že ma budeš milovať na veky. Že ma budeš ochraňovať tak urputne,ako si levica chráni svoje mláďatá. Že nedovolíš, aby mi niekto alebo niečo zmazalo úsmev na tvári.
A potom, potom si ma chladnokrvne utýral a za živa pochoval do tmavého, studeného hrobu. Netušila som, že takto chutí láska.

Asi mi to neuveríš, ale prežila som. Vyhrabala som sa z tej temnej hrobky, do ktorej si ma, v mene lásky, uvrhol. Trvalo mi to dlho. Príšerne dlho. Celú večnosť. Roky mi pretiekli pomedzi prsty ale…..neumrela som. Neumrela som kvôli tebe. Neumrela som pre lásku.

Dokonca som dnes pochopila, že to nie ja som chorá. Moja duša aj hlava sú v poriadku a srdce na tom správnom mieste. Chorý si bol ty. Netuším, kde si dnes, či život vyliečil tvoje choré, rozožraté vnútro a v postate je to jedno, pretože nepíšem pre Teba. Píšem sama sebe, že Ti odpúšťam. Nechcem totiž, aby to, čo si kedysi dávno zasial, narástlo vo mne do obludných rozmerov.

Možno si mi, kedysi dávno, ukradol všetky sny, nádej, vieru aj moje ja, nepodarilo sa Ti však vytrhnúť mi srdce z hrude, hoci o to jediné ti išlo.
Celé roky som ťa za to nenávidela túžiac po pomste, zadosťučineni, spravodlivosti, len aby sa mi aspoň trochu uľavilo. Konečne som však pochopila , že oko za oko ani zub za zub mi pokoj v duši neprinesie. Nemôže. Veď keby som morálne klesla tak hlboko, ako ty vtedy, nedokázala by som sa pozrieť do zrkadla. Nedokázala by som žiť sama so sebou.

Preto Ti dnes odpúšťam. Opúšťam tvoje hriechy, púšťam minulosť. Dvere za Tebou poriadne zamknem a kľúč hodím do mora, aby som v jeho priezračnej hlbočine splynula s pokojom duše, ktorú už minulosť nezaťaží.

Chcel si mi vytrhnúť srdce z hrude a miesto toho si z neho urobil drahokam. Naučil si ma bojovať, nevzdávať sa, cítiť a vnímať nesmierne intenzívne. A to najdôležitejšie, naučil si ma ODPÚŠŤAŤ.

Preto Ťa dnes púšťam. Leť si voľne ako vták. Už ma viac nemáš čo naučiť.

Žlč

07.11.2021

„Zoberte im kyslík!“, vykrikujú davy. Nezaslúži si žiť, ten ktorý nespraví všetko, čo mu prikazuje vláda. Tak povedz, Pane, ako mám mať rada ten zlobou presýtený svet? Veď v ľudských dušiach kúsok citu niet a miesto krvi v žilách človeka s veľkou chuťou divo preteká už iba zahorknutá, vriaca žlč. Tak, prosím, človek, radšej mlč, lebo svojim jedom [...]

Hľadač šťastia

18.08.2021

Hľadač šťastia. Kniha z autorskej dielne dvoch skvelých autorov, Zdenky WenzlovejŠvábekovej a Juliena Dana, aká sa vám do rúk dostane len zriedka. Ťažké, ľudské osudy poprepletané neskutočne silným odkazom pre všetkých, ktorí bezcielne blúdia životom, pre všetkých tých, ktorí pod ťarchou okolností rezignovali, ale aj pre tých, ktorí majú pocit, že šťastie sa [...]

500 000 eur

18.08.2021

500 000 eur – sumička, z ktorej by sa podlomili kolená každému výhercovi. A teraz si skúsme predstaviť, čiste teoreticky, že by sa do lotérie prihlásili všetci zamestnanci našich strategických zložiek. Ak by boli plne očkovaní, nič nepredstaviteľné. Ďalej si predstavme, opäť čisto teoreticky, s dostatkom bujnej fantázie, že si všetci títo zamestnanci [...]

internet výpadok microsoft letisko

Najhorší výpadok IT systémov v histórii: Kto zaplatí škody, ktoré napáchal?

20.07.2024 14:22

Postihnuté bolo veľké množstvo odvetví, od leteckých spoločností po finančné služby.

Chán Júnis / Hamas / Palestína / Gaza /

V Gaze pri útokoch Izraela za posledný deň zahynulo 37 ľudí, uvádzajú tamojšie úrady

20.07.2024 14:14, aktualizované: 14:26

Počet obetí z radov Palestínčanov sa po deviatich mesiacoch izraelskej vojenskej ofenzívy blíži k 39-tisíc.

Grécko-požiare-búrky-výstraha

Grécko sužuje vlna horúčav: Blesky zabíjali dobytok a spôsobili požiare

20.07.2024 13:55

V oblasti viac na sever, blízko gréckeho mesta Florina, uhynulo v dôsledku úderov bleskov dovedna deväť kusov hovädzieho dobytka.

Dúhový Pride 2024 v Bratislave, LGBT pochod

FOTO: Začal sa dúhový Pride. Aj LGBTI+ kultúra je slovenská kultúra, odkazujú

20.07.2024 12:46, aktualizované: 13:05

LGBTI+ ľudia na Slovensku odjakživa žili, tvorili a zachytávali svoje životné príbehy v najrôznejších umeleckých podobách.

kuricovatomalova

Padáme na dno, potom dvíhame sa z popola, akoby naša viera nikdy silná nebola, akoby až vtedy zachcelo sa nám opäť žiť. Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 185
Celková čítanosť: 410682x
Priemerná čítanosť článkov: 2220x

Autor blogu

Kategórie