Založ si blog

Odpúšťam

 

Povedal si, že ma budeš milovať na veky. Že ma budeš ochraňovať tak urputne,ako si levica chráni svoje mláďatá. Že nedovolíš, aby mi niekto alebo niečo zmazalo úsmev na tvári.
A potom, potom si ma chladnokrvne utýral a za živa pochoval do tmavého, studeného hrobu. Netušila som, že takto chutí láska.

Asi mi to neuveríš, ale prežila som. Vyhrabala som sa z tej temnej hrobky, do ktorej si ma, v mene lásky, uvrhol. Trvalo mi to dlho. Príšerne dlho. Celú večnosť. Roky mi pretiekli pomedzi prsty ale…..neumrela som. Neumrela som kvôli tebe. Neumrela som pre lásku.

Dokonca som dnes pochopila, že to nie ja som chorá. Moja duša aj hlava sú v poriadku a srdce na tom správnom mieste. Chorý si bol ty. Netuším, kde si dnes, či život vyliečil tvoje choré, rozožraté vnútro a v postate je to jedno, pretože nepíšem pre Teba. Píšem sama sebe, že Ti odpúšťam. Nechcem totiž, aby to, čo si kedysi dávno zasial, narástlo vo mne do obludných rozmerov.

Možno si mi, kedysi dávno, ukradol všetky sny, nádej, vieru aj moje ja, nepodarilo sa Ti však vytrhnúť mi srdce z hrude, hoci o to jediné ti išlo.
Celé roky som ťa za to nenávidela túžiac po pomste, zadosťučineni, spravodlivosti, len aby sa mi aspoň trochu uľavilo. Konečne som však pochopila , že oko za oko ani zub za zub mi pokoj v duši neprinesie. Nemôže. Veď keby som morálne klesla tak hlboko, ako ty vtedy, nedokázala by som sa pozrieť do zrkadla. Nedokázala by som žiť sama so sebou.

Preto Ti dnes odpúšťam. Opúšťam tvoje hriechy, púšťam minulosť. Dvere za Tebou poriadne zamknem a kľúč hodím do mora, aby som v jeho priezračnej hlbočine splynula s pokojom duše, ktorú už minulosť nezaťaží.

Chcel si mi vytrhnúť srdce z hrude a miesto toho si z neho urobil drahokam. Naučil si ma bojovať, nevzdávať sa, cítiť a vnímať nesmierne intenzívne. A to najdôležitejšie, naučil si ma ODPÚŠŤAŤ.

Preto Ťa dnes púšťam. Leť si voľne ako vták. Už ma viac nemáš čo naučiť.

Žlč

07.11.2021

„Zoberte im kyslík!“, vykrikujú davy. Nezaslúži si žiť, ten ktorý nespraví všetko, čo mu prikazuje vláda. Tak povedz, Pane, ako mám mať rada ten zlobou presýtený svet? Veď v ľudských dušiach kúsok citu niet a miesto krvi v žilách človeka s veľkou chuťou divo preteká už iba zahorknutá, vriaca žlč. Tak, prosím, človek, radšej mlč, lebo svojim jedom [...]

Hľadač šťastia

18.08.2021

Hľadač šťastia. Kniha z autorskej dielne dvoch skvelých autorov, Zdenky WenzlovejŠvábekovej a Juliena Dana, aká sa vám do rúk dostane len zriedka. Ťažké, ľudské osudy poprepletané neskutočne silným odkazom pre všetkých, ktorí bezcielne blúdia životom, pre všetkých tých, ktorí pod ťarchou okolností rezignovali, ale aj pre tých, ktorí majú pocit, že šťastie sa [...]

500 000 eur

18.08.2021

500 000 eur – sumička, z ktorej by sa podlomili kolená každému výhercovi. A teraz si skúsme predstaviť, čiste teoreticky, že by sa do lotérie prihlásili všetci zamestnanci našich strategických zložiek. Ak by boli plne očkovaní, nič nepredstaviteľné. Ďalej si predstavme, opäť čisto teoreticky, s dostatkom bujnej fantázie, že si všetci títo zamestnanci [...]

NR SR záborská parlament

SaS kritizuje Záborskej 'pozmeňovák' k zákonu o príspevku pri narodení dieťaťa

27.03.2023 22:14

SaS tvrdí, že vďaka návrhu by mohli Záborskej spriatelené organizácie čerpať peniaze zo štátneho rozpočtu.

Roman Mikulec, odvolávanie, Robert Fico, Boris Kollár, Eduard Heger, Igor Matovič, parlament

Bude Smer len bezmocný víťaz? Výhra nemusí znamenať nič. Heger má v rukách bonus, Kollár mení postoj

27.03.2023 20:00

Tretie prvenstvo pre Smer, tretia nádej pre novú stranu Eduarda Hegera. Boris Kollár sa zrejme postaví tak, ako bude fúkať povolebný vietor. Aj tieto trendy ukázali prieskumy.

Robert Fico, Robert Kaliňák, Tibor Gašpar, Smer

Európsky súd zamietol sťažnosti Fica a Kaliňáka súvisiace s kauzou Súmrak

27.03.2023 19:44

V novembri 2022 im Generálna prokuratúra SR podľa paragrafu 363 Trestného poriadku obvinenia v kauze Súmrak zrušila.

USA Nashville streľba

Žena na škole v Nashville zabila šesť ľudí, polícia ju zastrelila

27.03.2023 19:15, aktualizované: 22:09

Pri streleckom útoku prišli o život tri deti a traja dospelí. Biely dom vyzval republikánskych zákonodarcov, aby podporili zákaz predaja "útočných zbraní".

kuricovatomalova

Padáme na dno, potom dvíhame sa z popola, akoby naša viera nikdy silná nebola, akoby až vtedy zachcelo sa nám opäť žiť. Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 185
Celková čítanosť: 379984x
Priemerná čítanosť článkov: 2054x

Autor blogu

Kategórie