Založ si blog

Samovražda – cesta k večnému zatrateniu?

Údajne je samovražda jeden z najhorších, smrteľných hriechov. Vziať si sám život, ktorý nám milostivý Boh dal, je cesta večného zatratenia.

  Aj kvôli tomuto nie som veriaca v pravom zmysle slova. Aké ľahké je niekoho odsúdiť k večnému zatrateniu a pritom nemať ani potuchy o tom, čím si takýto človek prechádza.

 Kto nezažil, nikdy nepochopí. Nedá sa pochopiť zmýšľanie človeka, ktorého mozog sa obrátil, pod tiažou okolností, proti nemu. Väčšina ľudí je presvedčená o tom, že samovrah myslí len a len na seba a chce sa zbaviť všetkých svojich problémov a strastí. Pravda je však celkom iná.

 Stála som na koľajniciach a čakala na svoj posledný vlak. Viem, aký silný je pud sebazáchovy a tiež viem, že jedine človek, ktorého vnímanie sa prevráti na ruby, si dokáže siahnuť na život.

Absolútne to nie je o tom, zbaviť sa zodpovednosti. Práve naopak. Človek sa cíti byť zodpovedný za všetko utrpenie svojich milovaných a jediným riešením, ako ich zbaviť trápenia, je pre neho jeho vlastný a dobrovoľný odchod.

 Tú vnútornú bolesť a vnútorný boj takéhoto človeka si, nik kto to neprežil, nedokáže ani len predstaviť. Vtedy zlyháva aj pud sebazáchovy či strach zo smrti.

 Nie, nie som veriaca v pravom  zmysle slova, lebo keby som bola, musela by som veriť tomu, že Boh nie je spravodlivý, ale práve naopak, že sa nám vysmieva priamo do očí, ako naši politici.

 Nikto, ani Boh, nemá právo odsúdiť ľudské utrpenie k večnému zatrateniu. Ak sa človek, pod ťarchou okolností, bolesti a zmätenej mysle rozhodne ukončiť svoju púť, nikto nemá právo ho súdiť.

 Len tí, čo to zažili a prežili, dokážu pochopiť zmysel mojich slov a na záver môžem napísať len toľko, kiežby toto nikto nikdy nemusel pochopiť.

Žlč

07.11.2021

„Zoberte im kyslík!“, vykrikujú davy. Nezaslúži si žiť, ten ktorý nespraví všetko, čo mu prikazuje vláda. Tak povedz, Pane, ako mám mať rada ten zlobou presýtený svet? Veď v ľudských dušiach kúsok citu niet a miesto krvi v žilách človeka s veľkou chuťou divo preteká už iba zahorknutá, vriaca žlč. Tak, prosím, človek, radšej mlč, lebo svojim jedom [...]

Hľadač šťastia

18.08.2021

Hľadač šťastia. Kniha z autorskej dielne dvoch skvelých autorov, Zdenky WenzlovejŠvábekovej a Juliena Dana, aká sa vám do rúk dostane len zriedka. Ťažké, ľudské osudy poprepletané neskutočne silným odkazom pre všetkých, ktorí bezcielne blúdia životom, pre všetkých tých, ktorí pod ťarchou okolností rezignovali, ale aj pre tých, ktorí majú pocit, že šťastie sa [...]

500 000 eur

18.08.2021

500 000 eur – sumička, z ktorej by sa podlomili kolená každému výhercovi. A teraz si skúsme predstaviť, čiste teoreticky, že by sa do lotérie prihlásili všetci zamestnanci našich strategických zložiek. Ak by boli plne očkovaní, nič nepredstaviteľné. Ďalej si predstavme, opäť čisto teoreticky, s dostatkom bujnej fantázie, že si všetci títo zamestnanci [...]

Most v Poprade

V Poprade hrozí, že skolabuje doprava. Pomôcť má bezplatná jazda po diaľnici okolo mesta

25.04.2024 12:45

Je to problém, ktorý trápi vodičov v Poprade už roky. Štvorprúdovka vedúca z centra mesta do Kežmarku sa pod železničným mostom zužuje do dvoch pruhov.

polícia

Opitý vodič zdemoloval tri autá, nafúkal takmer 2,7 promile

25.04.2024 12:19

Škodu na vozidlách predbežne vyčíslili na približne 4 200 eur.

Alexander Lukašenko

Rusi takmer nepostupujú, na fronte je pat, je čas na mierové rokovania, vyhlásil Lukašenko

25.04.2024 12:10

Paradoxom Moskvy je, že na mierovú konferenciu odmieta prísť, rokovanie bez jej účasti však označuje za nezmyselné.

Spain Election

Čisté ruky zašpinili dobré meno španielskeho premiéra. Zavinila to jeho žena. Odstúpi z čela vlády?

25.04.2024 12:00

Má pre mňa cenu zostať na čele vlády napriek tomu, že ma krajná pravica a pravica obhadzujú bahnom? Španielsky líder na svoju otázku čoskoro odpovie.

kuricovatomalova

Padáme na dno, potom dvíhame sa z popola, akoby naša viera nikdy silná nebola, akoby až vtedy zachcelo sa nám opäť žiť. Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 185
Celková čítanosť: 404795x
Priemerná čítanosť článkov: 2188x

Autor blogu

Kategórie