Založ si blog

Samovražda – cesta k večnému zatrateniu?

Údajne je samovražda jeden z najhorších, smrteľných hriechov. Vziať si sám život, ktorý nám milostivý Boh dal, je cesta večného zatratenia.

  Aj kvôli tomuto nie som veriaca v pravom zmysle slova. Aké ľahké je niekoho odsúdiť k večnému zatrateniu a pritom nemať ani potuchy o tom, čím si takýto človek prechádza.

 Kto nezažil, nikdy nepochopí. Nedá sa pochopiť zmýšľanie človeka, ktorého mozog sa obrátil, pod tiažou okolností, proti nemu. Väčšina ľudí je presvedčená o tom, že samovrah myslí len a len na seba a chce sa zbaviť všetkých svojich problémov a strastí. Pravda je však celkom iná.

 Stála som na koľajniciach a čakala na svoj posledný vlak. Viem, aký silný je pud sebazáchovy a tiež viem, že jedine človek, ktorého vnímanie sa prevráti na ruby, si dokáže siahnuť na život.

Absolútne to nie je o tom, zbaviť sa zodpovednosti. Práve naopak. Človek sa cíti byť zodpovedný za všetko utrpenie svojich milovaných a jediným riešením, ako ich zbaviť trápenia, je pre neho jeho vlastný a dobrovoľný odchod.

 Tú vnútornú bolesť a vnútorný boj takéhoto človeka si, nik kto to neprežil, nedokáže ani len predstaviť. Vtedy zlyháva aj pud sebazáchovy či strach zo smrti.

 Nie, nie som veriaca v pravom  zmysle slova, lebo keby som bola, musela by som veriť tomu, že Boh nie je spravodlivý, ale práve naopak, že sa nám vysmieva priamo do očí, ako naši politici.

 Nikto, ani Boh, nemá právo odsúdiť ľudské utrpenie k večnému zatrateniu. Ak sa človek, pod ťarchou okolností, bolesti a zmätenej mysle rozhodne ukončiť svoju púť, nikto nemá právo ho súdiť.

 Len tí, čo to zažili a prežili, dokážu pochopiť zmysel mojich slov a na záver môžem napísať len toľko, kiežby toto nikto nikdy nemusel pochopiť.

Žlč

07.11.2021

„Zoberte im kyslík!“, vykrikujú davy. Nezaslúži si žiť, ten ktorý nespraví všetko, čo mu prikazuje vláda. Tak povedz, Pane, ako mám mať rada ten zlobou presýtený svet? Veď v ľudských dušiach kúsok citu niet a miesto krvi v žilách človeka s veľkou chuťou divo preteká už iba zahorknutá, vriaca žlč. Tak, prosím, človek, radšej mlč, lebo svojim jedom [...]

Hľadač šťastia

18.08.2021

Hľadač šťastia. Kniha z autorskej dielne dvoch skvelých autorov, Zdenky WenzlovejŠvábekovej a Juliena Dana, aká sa vám do rúk dostane len zriedka. Ťažké, ľudské osudy poprepletané neskutočne silným odkazom pre všetkých, ktorí bezcielne blúdia životom, pre všetkých tých, ktorí pod ťarchou okolností rezignovali, ale aj pre tých, ktorí majú pocit, že šťastie sa [...]

500 000 eur

18.08.2021

500 000 eur – sumička, z ktorej by sa podlomili kolená každému výhercovi. A teraz si skúsme predstaviť, čiste teoreticky, že by sa do lotérie prihlásili všetci zamestnanci našich strategických zložiek. Ak by boli plne očkovaní, nič nepredstaviteľné. Ďalej si predstavme, opäť čisto teoreticky, s dostatkom bujnej fantázie, že si všetci títo zamestnanci [...]

Rusko Ukrajina vojaci Suma Ruský dobrovoľný zbor

Ruskí protiputinovskí partizáni najímajú tisíce členov na útoky proti Moskve

31.05.2023 11:35

Veliteľ skupiny povedal, že má obrovské počty žiadateľov o členstvo a tí už čakajú, kedy sa budú môcť k partizánom pridať.

Macron čaputová

Čaputová privítala na Slovensku francúzskeho prezidenta Macrona

31.05.2023 11:25

Macron sa v stredu zúčastní na medzinárodnej konferencii Globsec, kde bude hosťom jedného z diskusných panelov.

Rusko, Ukrajina, vojna, Cherson, hasiči

Generál Řehka: Konflikt medzi Ruskom a NATO sa nedá vylúčiť

31.05.2023 11:01

Náčelník generálneho štábu českej armády si však nemyslí, že konflikt niekto plánuje.

Bezdomovci, alkohol, zákaz, Nitra

V centre Nitry si na verejnosti už nepripijete. Zákaz alkoholu bude platiť 24 hodín denne

31.05.2023 11:00

Nitrianski mestskí poslanci zakročili na základe množstva podnetov na výtržnosti opitých ľudí na uliciach.

kuricovatomalova

Padáme na dno, potom dvíhame sa z popola, akoby naša viera nikdy silná nebola, akoby až vtedy zachcelo sa nám opäť žiť. Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 185
Celková čítanosť: 385284x
Priemerná čítanosť článkov: 2083x

Autor blogu

Kategórie