Založ si blog

Svet nie je zlý

Zdá sa vám, že svet aj ľudia sú v dnešnej dobe oveľa horší, zákernejší, bezohľadnejší….ako kedysi? Nadávate na dnešnú dobu, stále šomrete, že svet sa rúti do záhuby a všade vidíte len zlobu? Vravíte, že svet je zlý? Ľudia sú zlí?

Nuž, každý vidí, aj priťahuje presne to, čo nosí  hlboko v srdci. Svet nie je zlý. Aspoň ten môj. Nie, jazvy na srdci aj na duši sa nezahojili. Sú jazvy, ktoré budú hnisať vždy, to však neznamená, že svet je zlý. Ani ľudia v ňom zlí nie sú. To len bolesť, zrada, sklamanie…..nám dávajú čiernu pásku cez oči, aj cez srdce.
Asi si poviete, že som sa načisto zbláznila, keď nevidím, čo sa tu dnes deje. Nebudem sa hádať. Možno áno, možno nie, no skôr ako ma vyhlásite za blázna, poďte sa spolu so mnou na to pozrieť.
Ten, kto čítal aspoň jeden historický román, prípadne videl film, si musel všimnúť aká bola vtedy doba. Verejné popravy, kde davy burácali nadšením, verejné pranierovania, inkvizície a ich lovy na bosorky, neľudské mučenia, nezmyselné vojny, sexuálne zhýralstvá, incesty, pedofílie, milenky a milenci, súboje na život a na smrť, vykorisťovanie, otrokárstvo… Takýchto zverstiev by som mohla menovať ešte mnoho. Preto sa pýtam, v čom sme oveľa horší ako história našich predkov? Netvrdím, že zlo neexistuje. Vždy bolo aj bude. Musí. Inak by sme si nevážili nič z toho dobrého. Rovnováha je nesmierne dôležitá, pretože v nerovnováhe by celý svet spadol na hlavu.

Svet nie je zlý. Je presne taký, aký ho chceme, alebo dokážeme vidieť.
Po ťažkých a tragických rokoch môjho života som dlho videla svet len a len v čiernych farbách. Vnímala som ho presne tak, ako som písala v úvode. Neznesiteľná bolesť mi oči aj srdce prelepili čiernou páskou, až som mnohokrát strácala chuť žiť. Ľudia odo mňa väčšinou bočili, aby som ich svojim smútkom nenakazila a ja som sa cítila ešte horšie. No vďaka mojej úžasnej dcérke a pár priateľov som toto obdobie prežila. Avšak, až keď som opäť dokázala otvoriť svoje srdce, začalo do mojej tmy prenikať svetlo. S každým jedným žiarivým zábleskom sa môj temný svet začal pomaly meniť. A začali sa meniť aj ľudia v ňom. Odrazu sa v mojom živote začali zjavovať úplne cudzí ľudia núkajúc mi svoje srdce na dlani. Len tak, celkom nezištne. A stále ich pribúda. Tak som si začala klásť otázky :
“ Kde boli doteraz? Ako to, že som ich nestretla skôr? “ .
Konečne som pochopila základnú, pre spokojný život, nesmierne dôležitú vec:
“ Svet nie je zlý. Je presne taký, aké je naše vnútro. To, čo nosíme v srdci, určuje ako svet vidíme. Ani ľudia nie sú zlí. Sú len zranení, sklamaní, zlomení, oklamaní, uzamknutí vo vlastných trápeniach. Nuž a sila magnetizmu ( jednoduchý fyzikálny zákon ) nám do života priťahuje presne takých ľudí, aké je naše vlastné vyžarovanie.
Týmto chcem povedať nie len to, že svet je stále nádherný a ľudia sú stále ľuďmi so srdiečkom na dlani, ale tiež chcem vyjadriť úprimnú a hlbokú vďaku všetkým tým, ktorí robia môj svet nádherným miestom pre život.

P.S. : Áno viem, stále je tu dobro aj zlo a tak je to správne. Inak by sme si všetko to dobré a krásne ani trochu nevážili. Rovnováha musí byť, ale je len na nás, aký bude ten NÁŠ svet. Vždy máme slobodnú voľbu.
Netreba však zabúdať na to, že čo človek dáva, to sa mu vracia späť ako bumerang. Či už dobré alebo zlé.

Žlč

07.11.2021

„Zoberte im kyslík!“, vykrikujú davy. Nezaslúži si žiť, ten ktorý nespraví všetko, čo mu prikazuje vláda. Tak povedz, Pane, ako mám mať rada ten zlobou presýtený svet? Veď v ľudských dušiach kúsok citu niet a miesto krvi v žilách človeka s veľkou chuťou divo preteká už iba zahorknutá, vriaca žlč. Tak, prosím, človek, radšej mlč, lebo svojim jedom [...]

Hľadač šťastia

18.08.2021

Hľadač šťastia. Kniha z autorskej dielne dvoch skvelých autorov, Zdenky WenzlovejŠvábekovej a Juliena Dana, aká sa vám do rúk dostane len zriedka. Ťažké, ľudské osudy poprepletané neskutočne silným odkazom pre všetkých, ktorí bezcielne blúdia životom, pre všetkých tých, ktorí pod ťarchou okolností rezignovali, ale aj pre tých, ktorí majú pocit, že šťastie sa [...]

500 000 eur

18.08.2021

500 000 eur – sumička, z ktorej by sa podlomili kolená každému výhercovi. A teraz si skúsme predstaviť, čiste teoreticky, že by sa do lotérie prihlásili všetci zamestnanci našich strategických zložiek. Ak by boli plne očkovaní, nič nepredstaviteľné. Ďalej si predstavme, opäť čisto teoreticky, s dostatkom bujnej fantázie, že si všetci títo zamestnanci [...]

NR SR záborská parlament

SaS kritizuje Záborskej 'pozmeňovák' k zákonu o príspevku pri narodení dieťaťa

27.03.2023 22:14

SaS tvrdí, že vďaka návrhu by mohli Záborskej spriatelené organizácie čerpať peniaze zo štátneho rozpočtu.

Roman Mikulec, odvolávanie, Robert Fico, Boris Kollár, Eduard Heger, Igor Matovič, parlament

Bude Smer len bezmocný víťaz? Výhra nemusí znamenať nič. Heger má v rukách bonus, Kollár mení postoj

27.03.2023 20:00

Tretie prvenstvo pre Smer, tretia nádej pre novú stranu Eduarda Hegera. Boris Kollár sa zrejme postaví tak, ako bude fúkať povolebný vietor. Aj tieto trendy ukázali prieskumy.

Robert Fico, Robert Kaliňák, Tibor Gašpar, Smer

Európsky súd zamietol sťažnosti Fica a Kaliňáka súvisiace s kauzou Súmrak

27.03.2023 19:44

V novembri 2022 im Generálna prokuratúra SR podľa paragrafu 363 Trestného poriadku obvinenia v kauze Súmrak zrušila.

USA Nashville streľba

Žena na škole v Nashville zabila šesť ľudí, polícia ju zastrelila

27.03.2023 19:15, aktualizované: 22:09

Pri streleckom útoku prišli o život tri deti a traja dospelí. Biely dom vyzval republikánskych zákonodarcov, aby podporili zákaz predaja "útočných zbraní".

kuricovatomalova

Padáme na dno, potom dvíhame sa z popola, akoby naša viera nikdy silná nebola, akoby až vtedy zachcelo sa nám opäť žiť. Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 185
Celková čítanosť: 380009x
Priemerná čítanosť článkov: 2054x

Autor blogu

Kategórie