Založ si blog

Záhadný pán Covid

Vzhľadom na opatrenia našich epidemiológov od 1.9.2020 mi to nedá, a hoci nejaký Covid-19 už dávno neriešim, tentokrát sa musím vážne zamýšľať nad tým, kto to vlastne je.
Že k nám v plnej sile dorazí práve 1.9. by som ešte ako tak dokázala pochopiť, ak by poslal nejaké avízo vopred. Nejde mi ale do hlavy, prečo by to vopred hlásil práve Slovensku. Veď ak by išlo o nášho nepriateľa, tak by zaútočil od chrbta a pekne potichúčky. Čo by z toho inak mal? Ak by to bol náš priateľ, tak by, samozrejme, všetkých ničiť neprišiel, leda žeby nevyhnutne musel prejsť cez naše územie, aby sa kamsi dostal, lenže dobrý priateľ by určite išiel radšej obchádzkou. Až tak veľký štát nie sme, aby riskoval životy svojich priateľov. Z toho mi vychádza jedine to, že ten Covid je ruský agent a neskutočne sa na nás baví. To mi celkom sedí, ale len dovtedy, kým sa nezamyslím nad ďalším, skvostným opatrením.
Skutočne nerozumiem tomu, prečo by mal útočiť po dvadsiatejtretej hodine. Stále sa nad tým zamýšľam a jediné, na čo som prišla je, že v noci robia iba… Ako to ten náš bývalý premiér kedysi povedal? Radšej nebudem citovať ale áno, najviac zla a nemorálností sa pácha pod rúškom tmy, takže zrejme ide o zmoralizovanie slovenského národa. To by aj celkom dávalo zmysel. Veď buď nás ten Covid vykynoží alebo budeme v noci všetci pekne doma a zlo a nemorálností sa páchať nebudú. Teda, doma budú aspoň tí, ktorí sa boja, čo je väčšina. A tu my to opäť dáva zmysel, lebo keď väčšina bude doma spať, tých pár, ktorí vedia, o čo v skutočnosti ide, budú mať voľné bojové pole pre svoje chamtivé, egoistické plány.
Takže toto tiež ako tak dáva zmysel, lenže čo školy? Je fajn, že chcú chrániť naše deti. Deti sú základom života a každého štátu, ale kto a akým právom rozhodol, ktoré deti ochrániť a ktoré nie? Vari tie od desať rokov dole sú menej ako tie staršie? Alebo ten pán Covid poslal fax, že na tie mladšie deti útočiť nebude? Ochranári by sa k tomu mali jasne vyjadriť, pretože akýkoľvek ohrozený druh je u nás zákonom chránený bez ohľadu na vek. Dokonca ani pri povolenej regulácii zvery nie je dovolené likvidovať mláďatá.
Takže tu skutočne tápam, kto vlastne je ten pán Covid, pretože ak by to bol náš nepriateľ, zlikvidoval by nás zákerne od chrbta a najmä nepripravených. Ak by to bol niekto ako Boh a chcel by náš národ zmoralizovať, zakázal by síce všetko po dvadsiatej tretej hodine, ale určite by nerobil rozdiel medzi deťmi podľa veku.
Po tejto mojej siahodlhej úvahe, z ktorej ma práve rozbolela hlava, som dospela k jedinému, schodnému záveru.
Pán Covid musí byť jedine ten nepodarený, ruský agent, ktorý si z nás robí poriadnu srandu a celé Rusko sa už na nás schuti zabáva.

Žlč

07.11.2021

„Zoberte im kyslík!“, vykrikujú davy. Nezaslúži si žiť, ten ktorý nespraví všetko, čo mu prikazuje vláda. Tak povedz, Pane, ako mám mať rada ten zlobou presýtený svet? Veď v ľudských dušiach kúsok citu niet a miesto krvi v žilách človeka s veľkou chuťou divo preteká už iba zahorknutá, vriaca žlč. Tak, prosím, človek, radšej mlč, lebo svojim jedom [...]

Hľadač šťastia

18.08.2021

Hľadač šťastia. Kniha z autorskej dielne dvoch skvelých autorov, Zdenky WenzlovejŠvábekovej a Juliena Dana, aká sa vám do rúk dostane len zriedka. Ťažké, ľudské osudy poprepletané neskutočne silným odkazom pre všetkých, ktorí bezcielne blúdia životom, pre všetkých tých, ktorí pod ťarchou okolností rezignovali, ale aj pre tých, ktorí majú pocit, že šťastie sa [...]

500 000 eur

18.08.2021

500 000 eur – sumička, z ktorej by sa podlomili kolená každému výhercovi. A teraz si skúsme predstaviť, čiste teoreticky, že by sa do lotérie prihlásili všetci zamestnanci našich strategických zložiek. Ak by boli plne očkovaní, nič nepredstaviteľné. Ďalej si predstavme, opäť čisto teoreticky, s dostatkom bujnej fantázie, že si všetci títo zamestnanci [...]

F-16

Americká stíhačka F-16 sa zrútila do Žltého mora, pilot sa bezpečne katapultoval

11.12.2023 06:38

Príčina nehody je predmetom vyšetrovania.

Stridsvagn 122, Ukrajina, tank

VIDEO: Do lesa aj do mesta. Švédske tanky slúžia Ukrajincom proti Rusom

11.12.2023 06:00

Ukrajina začiatkom jesene dostala 10 tankov Stridsvagn 122, čo sú modernizované švédske upravené modely nemeckého tanku Leopard 2A5.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Rusi útočili na Kyjev. Ukrajina chce nielen F-16, ale aj švédske gripeny

11.12.2023 05:45, aktualizované: 05:51

Okrem stíhačiek F-16 má Ukrajina záujem aj o švédske gripeny. Ukrajinská piloti si ich už otestovali.

OV1

Zamračené pohľady, prudké gestá. Bolo to tak úprimné, ako sa len dalo, povedal Zelenskyj po rozhovore s Orbánom

11.12.2023 05:45

Vyzeralo to skôr ako hádka, než rozhovor, ktorý by rozptýlil dlhodobé spory. Viktor Orbán a Volodymyr Zelenskyj na seba narazili v Buenos Aires.

kuricovatomalova

Padáme na dno, potom dvíhame sa z popola, akoby naša viera nikdy silná nebola, akoby až vtedy zachcelo sa nám opäť žiť. Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 185
Celková čítanosť: 397890x
Priemerná čítanosť článkov: 2151x

Autor blogu

Kategórie