Založ si blog

Záhadný pán Covid

Vzhľadom na opatrenia našich epidemiológov od 1.9.2020 mi to nedá, a hoci nejaký Covid-19 už dávno neriešim, tentokrát sa musím vážne zamýšľať nad tým, kto to vlastne je.
Že k nám v plnej sile dorazí práve 1.9. by som ešte ako tak dokázala pochopiť, ak by poslal nejaké avízo vopred. Nejde mi ale do hlavy, prečo by to vopred hlásil práve Slovensku. Veď ak by išlo o nášho nepriateľa, tak by zaútočil od chrbta a pekne potichúčky. Čo by z toho inak mal? Ak by to bol náš priateľ, tak by, samozrejme, všetkých ničiť neprišiel, leda žeby nevyhnutne musel prejsť cez naše územie, aby sa kamsi dostal, lenže dobrý priateľ by určite išiel radšej obchádzkou. Až tak veľký štát nie sme, aby riskoval životy svojich priateľov. Z toho mi vychádza jedine to, že ten Covid je ruský agent a neskutočne sa na nás baví. To mi celkom sedí, ale len dovtedy, kým sa nezamyslím nad ďalším, skvostným opatrením.
Skutočne nerozumiem tomu, prečo by mal útočiť po dvadsiatejtretej hodine. Stále sa nad tým zamýšľam a jediné, na čo som prišla je, že v noci robia iba… Ako to ten náš bývalý premiér kedysi povedal? Radšej nebudem citovať ale áno, najviac zla a nemorálností sa pácha pod rúškom tmy, takže zrejme ide o zmoralizovanie slovenského národa. To by aj celkom dávalo zmysel. Veď buď nás ten Covid vykynoží alebo budeme v noci všetci pekne doma a zlo a nemorálností sa páchať nebudú. Teda, doma budú aspoň tí, ktorí sa boja, čo je väčšina. A tu my to opäť dáva zmysel, lebo keď väčšina bude doma spať, tých pár, ktorí vedia, o čo v skutočnosti ide, budú mať voľné bojové pole pre svoje chamtivé, egoistické plány.
Takže toto tiež ako tak dáva zmysel, lenže čo školy? Je fajn, že chcú chrániť naše deti. Deti sú základom života a každého štátu, ale kto a akým právom rozhodol, ktoré deti ochrániť a ktoré nie? Vari tie od desať rokov dole sú menej ako tie staršie? Alebo ten pán Covid poslal fax, že na tie mladšie deti útočiť nebude? Ochranári by sa k tomu mali jasne vyjadriť, pretože akýkoľvek ohrozený druh je u nás zákonom chránený bez ohľadu na vek. Dokonca ani pri povolenej regulácii zvery nie je dovolené likvidovať mláďatá.
Takže tu skutočne tápam, kto vlastne je ten pán Covid, pretože ak by to bol náš nepriateľ, zlikvidoval by nás zákerne od chrbta a najmä nepripravených. Ak by to bol niekto ako Boh a chcel by náš národ zmoralizovať, zakázal by síce všetko po dvadsiatej tretej hodine, ale určite by nerobil rozdiel medzi deťmi podľa veku.
Po tejto mojej siahodlhej úvahe, z ktorej ma práve rozbolela hlava, som dospela k jedinému, schodnému záveru.
Pán Covid musí byť jedine ten nepodarený, ruský agent, ktorý si z nás robí poriadnu srandu a celé Rusko sa už na nás schuti zabáva.

A kruh sa uzavrel

13.03.2021

Kruh sa uzavrel a všetko to, čo bolo kedysi dôležité, pre nás, úplne obyčajných ľudí, ostalo za pomyselnou čiarou tohto kruhu: Blízkosť človeka, spoločenstva, objatia, dotyky, podania rúk, taká tá úplne obyčajná človečina, ktorá sa nedá kúpiť v e-shope, ani precítiť cez sociálne siete, presne tá vôňa človečiny, bez ktorej chradneme a prestávame žiť, lebo [...]

Vodca svorky

22.01.2021

Iba Ty vieš, Pane, že sa Ťa už na nič nepýtam a nie je to preto, že by som nehľadala odpovede. Práve naopak. Hľadám ich ešte urputnejšie ako kedykoľvek predtým, lenže od chvíle ako som Ťa vpustila do môjho srdca, do mojej duše, do mojej hlavy, vždy mi odpovede vnukneš skôr, ako sa stihnem opýtať, ale… Ale dnes sa musím pýtať, pretože akoby si odrazu nepočul moje [...]

Prepáč, synček

30.10.2020

Prepáč, synček, tento rok neprídem. A nie, nie je to preto, lebo ten studený mramor, na ktorý Ti kladieme zapálené sviece, ma zakaždým pochová k Tebe do zeme. Ty vieš, že napriek mojej ďalšej istej smrti, by som nemohla neprísť, no tento rok…tento rok naozaj neprídem a bude to prvýkrát, lenže… Ja viem, že vieš, že napriek tomu budem s Tebou, pretože sme spolu [...]

Koronavírus / Covid / Vakcíny / Očkovanie /

Sprostredkovatelia kšeftujú s drahými vakcínami, prilákali aj Slovensko

13.04.2021 13:06

Na pokútny obchod s vakcínami naleteli krajiny ako Barbados, Líbya, Dominikánska republika ale aj Slovensko.

čaputová, lengvarský

Čaputová už má zmluvu k Sputniku, s ministrom témou aj očkovanie

13.04.2021 12:57

Prezidentka sa teraz plánuje oboznámiť s jej obsahom.

Sčítanie Obyvateľstva / SODB /

Na možné podvody pri asistovanom sčítaní upozorní kampaň

13.04.2021 12:46

Nikto proaktívne nebude chodiť k obyvateľom, sčítací asistent príde až po predchádzajúcej dohode s občanom.

munícia, povojnvá munícia, výbušniny, Bíňa

Muž pri Svidníku našiel desiatky kusov munície z druhej svetovej

13.04.2021 12:27

Pyrotechnik zneškodnil v priľahlom lese deväť kusov munície.

kuricovatomalova

Padáme na dno, potom dvíhame sa z popola, akoby naša viera nikdy silná nebola, akoby až vtedy zachcelo sa nám opäť žiť. Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 179
Celková čítanosť: 284070x
Priemerná čítanosť článkov: 1587x

Autor blogu

Kategórie