Založ si blog

Mea culpa

Covid „opäť“ útočí a buďme vďační za to, že nám doprial slobodne sa nadýchnuť aspoň počas leta. Ešteže si svoje a ataky rozdelil na dve etapy, inak by boli letné horúčavy pre pospolitý ľud peklom. 

Ok, nie som odborník na vírusy a epidémie, takže nebudem ďalej vŕtať do témy, ktorej nerozumiem. Som však človek, ktorý nielen píše, ale aj číta a sleduje vývoj situácie na Slovensku. Dnes zasadá krízový štáb. Situácia je vážna. Podľa slov nášho pána premiéra za tento stav nemôže nikto iný ako bezohľadný a nezodpovedný, pospolitý ľud. Z toho vyplýva, že je nadmieru potrebné pritvrdiť. Zrejme áno, pretože na poddaných vždy najlepšie platil malý dvor a dlhý bič. Alebo sa mýlim? Tak sa teraz na to spolu pozrime.

Druhá vlna. Hmmm? Skončila niekedy tá prvá? Nie. To len drastické opatrenia zamedzili vírusu dostať sa k nám. A odkiaľ všetci vedeli, že práve v septembri táto „druhá vlna“ prepukne? Človek nemusí byť Einstein, aby mu došlo, že po otvorení hraníc a únikom pospolitého ľudu do zahraničných, dovolenkových destinácií si Covid k nám opäť prerazí cestu. A to nehovorím o prílive pracovnej sily z Ukrajiny. Ale fajn. Byť neustále pod štriknými nariadeniami ľudí ubíja a koniec-koncov nie je to ich chyba. Veď čo nie je zakázané, je dovolené. Ja tiež, ako obyčajný človek, nie som zástancom „vypnutia“ krajiny. „Napriek všetkému, žiť sa musí ďalej.“ Túto vetu počúvam od smrti môjho milovaného syna neustále. „Žiť sa musí ďalej.“ Názor našej vlády, respektíve nášho pána premiéra, je však celkom iný.

Z jeho slov a statusov vyplýva jediné: 

„Vy ste to pos…li, vy budete pykať.“

Z môjho uhla pohľadu je to nesmierne neetické a neprofesionálne tvrdenie z úst človeka, ktorý má byť našim vzorom, vodcom a ochrancom zároveň. Prečo? Prepáčte mi sarkazmus, ale pre toto:

 

-Zakážme pospolitému ľudu dýchať.

-Prečo?

-Kto nedýcha, neprenáša nákazy predsa. A kto tu dýcha najviac? Pospolitý ľud.

-Ok. Zakážeme im teda dýchať. 

-Zakážme im aj žiť!

-To hádam nie? To by bolo priveľa!

-V tejto situácii nič nie je priveľa. Mŕtvi nákazu neprenášajú, ani nerebelujú.

-Ale…ľudia predsa musia žiť.

-Nemusia. Pokazili nám to! Hádam neponesieme zodpovednosť my!

 

Pritiahnuté za vlasy, viem, ale ten, kto číta medzi riadkami, určite chápe pointu. Pre tých, ktorí nepochopili, trochu inak.

 

O druhej vlne vedeli všetci. Dokonca poznali aj presný dátum. A čo sa stalo? „Pokazili sme si to.“ Kto? Pospolitý ľud, alebo tí, ktorí nedokázali pripraviť naše zdravotníctvo na túto situáciu? Žeby tí, ktorí namiesto hľadania riešení si hoväli na zahraničných dovolenkách? Žeby tí, ktorí dnes dávajú do obehu zmätené protipandemické opatrenia, ktoré mali mať už dávno vopred pripravené? Neprináleží mi súdiť, ale ak sme to celé pokazili my, pospolitý ľud, tak jedine tým, že sme im bezhlavo verili. 

Aké jednoduché je zakázať všetky podujatia. Presne tie podujatia, ktoré pod hrozbou devastačných pokút sú nútené dodržiavať všetky hygienické opatrenia aj keby nechceli, pretože hygienici sa na ne zlietajú ako muchy na med. Ono zrušenie kultúrnych, či umeleckých podujatí nie je o našej, ale o ich bezpečnosti, pretože národ bez kultúry a umenia je národom bez názoru, bez vlastnej identity a teda je poslušnou ovečkou v košiari svojho vladára. Malý dvor a dlhý bič a potom sa už našej vláde nepritrafí nič. Už im to viac nikto nepokazí. Nuž hor sa do toho, „súdruhovia“. Tak či onak to aj tak bude vždy vina pospolitého ľudu. 

 

A kruh sa uzavrel

13.03.2021

Kruh sa uzavrel a všetko to, čo bolo kedysi dôležité, pre nás, úplne obyčajných ľudí, ostalo za pomyselnou čiarou tohto kruhu: Blízkosť človeka, spoločenstva, objatia, dotyky, podania rúk, taká tá úplne obyčajná človečina, ktorá sa nedá kúpiť v e-shope, ani precítiť cez sociálne siete, presne tá vôňa človečiny, bez ktorej chradneme a prestávame žiť, lebo [...]

Vodca svorky

22.01.2021

Iba Ty vieš, Pane, že sa Ťa už na nič nepýtam a nie je to preto, že by som nehľadala odpovede. Práve naopak. Hľadám ich ešte urputnejšie ako kedykoľvek predtým, lenže od chvíle ako som Ťa vpustila do môjho srdca, do mojej duše, do mojej hlavy, vždy mi odpovede vnukneš skôr, ako sa stihnem opýtať, ale… Ale dnes sa musím pýtať, pretože akoby si odrazu nepočul moje [...]

Prepáč, synček

30.10.2020

Prepáč, synček, tento rok neprídem. A nie, nie je to preto, lebo ten studený mramor, na ktorý Ti kladieme zapálené sviece, ma zakaždým pochová k Tebe do zeme. Ty vieš, že napriek mojej ďalšej istej smrti, by som nemohla neprísť, no tento rok…tento rok naozaj neprídem a bude to prvýkrát, lenže… Ja viem, že vieš, že napriek tomu budem s Tebou, pretože sme spolu [...]

Ukrajina / Vojak / Armáda /

G7 vyzvala Rusko na zastavenie provokácií a deeskaláciu napätia na hraniciach s Ukrajinou

13.04.2021 11:47

Šéfovia diplomacií G7 zároveň uviedli, že naďalej podporujú nezávislosť, zvrchovanosť a územnú celistvosť Ukrajiny.

szalay

Samosprávy by prihlasovanie na očkovanie zvládli lepšie, mieni Szalay

13.04.2021 11:40

„Ľudia z fázy 1 už nebudú zahlcovať veľkokapacitné očkovacie centrá," uviedol lekár.

Koronavírus / Covid / Pacient /

Aj vo februári zomrelo výrazne viac ľudí, každý piaty nemal ani 65

13.04.2021 10:56, aktualizované: 11:07

Najvyšší rast úmrtí zaznamenali v Trnavskom kraji. Osem z desiatich zomretých malo 65 a viac rokov.

DRUCKER

Podľa Druckera sa Matovič dopustil sabotáže, na ministra podal podnet

13.04.2021 10:36

Drucker podal podnet na Generálnu prokuratúru v súvislosti s konaním Matoviča pri jeho návštevách Ruskej federácie a Maďarska.

kuricovatomalova

Padáme na dno, potom dvíhame sa z popola, akoby naša viera nikdy silná nebola, akoby až vtedy zachcelo sa nám opäť žiť. Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 179
Celková čítanosť: 284048x
Priemerná čítanosť článkov: 1587x

Autor blogu

Kategórie