Založ si blog

Provaxer versus antivaxer

Bože, ak vôbec si, povedz mi, kam to spejeme?

Brat brata nenávidí a syn otca zatracuje, ak sa nechce dať zaočkovať.

Povedz mi, prosím, či si toto naozaj chcel, keď si stvoril človeka? Povedz mi, prosím, prečo si človeka odlíšil myslením od zvierat? Veď oni konajú čisto pudovo, a viacmenej podľa Tvojich prikázaní. Oni…potrebujú iba prežiť, a podľa toho sa správajú. Oni nepotrebujú vyniknúť, nepotrebujú mať veľa, nepotrebujú absolútne nič, a my, my ĽUDIA, škoda slov.

Tak mi, prosím, povedz, o čo tu vlastne ide, lebo…nerozumiem tomu a mám strach.

Vieš, vlastne Ty asi vieš, ale aj tak, začať vojnu v dnešnej dobe znamená koniec. Stačia dva kliky na tlačítko. Ono to už dávno nie je ako kedysi. Muž proti mužovi. Sila proti sile. Dnes už nemusí na bojisku umrieť ani jeden muž. Stačí jediný klik na jednej strane a opätovne jeden jediný klik na druhej, a neostane kameň na kameni.

Tak mi povedz, prosím, ak vôbec, aký má toto celé zmysel? Lebo mne to príde ako Tvoja bájna „potopa“ sveta. Ako apokalypsa, ktorú prežijú len.. ja neviem, najvernejší, najlepší…?

Viem iba to, že keď spoločnosť začne ľudí deliť na „ľudí prvej a druhej kategórie“ bude koniec. Koniec ľudskosti, lebo strach, obzvlášť zo smrti, je najsilnejšia energia vo vesmíre.

Áno, sme to tu už raz mali. Boli rasy prijateľné a neprijateľné.  A…skončilo to, veď vieme ako.

Tak mi, prosím, povedz, čo si týmto vlastne myslel, a hlavne ako má toto celé skončiť, lebo ja to vidím na zánik sveta.

Vieš, keď syn otca predá za pár drobných, keď brat brata znenávidí za iný názor, keď už nikto nie je proľudský, ale všetci sú iba proamerický, alebo proruský, tak…neviem, ale ja to vidím na koniec Sveta, lebo dnes už nemusí bojovať muž proti mužovi. Úplne postačia dva kliky najväčších veľmocí.

A hoci si to v minulosti odniesla Lótova žena, v dnešnej dobe si to odnesieme úplne všetci.

Aj Ty, Pane, lebo už nebude koho viesť k Tebe. Nebo zatvorí svoje brány, lebo naše viny budú oveľa ťažšie, ako nebo unesie. Už nebude koho viesť k Božej milosti.

Tak mi, prosím, povedz, Pane, či si toto naozaj chcel, alebo sme sa iba vymkli spod Tvojej kontroly.

 

Žlč

07.11.2021

„Zoberte im kyslík!“, vykrikujú davy. Nezaslúži si žiť, ten ktorý nespraví všetko, čo mu prikazuje vláda. Tak povedz, Pane, ako mám mať rada ten zlobou presýtený svet? Veď v ľudských dušiach kúsok citu niet a miesto krvi v žilách človeka s veľkou chuťou divo preteká už iba zahorknutá, vriaca žlč. Tak, prosím, človek, radšej mlč, lebo svojim jedom [...]

Hľadač šťastia

18.08.2021

Hľadač šťastia. Kniha z autorskej dielne dvoch skvelých autorov, Zdenky WenzlovejŠvábekovej a Juliena Dana, aká sa vám do rúk dostane len zriedka. Ťažké, ľudské osudy poprepletané neskutočne silným odkazom pre všetkých, ktorí bezcielne blúdia životom, pre všetkých tých, ktorí pod ťarchou okolností rezignovali, ale aj pre tých, ktorí majú pocit, že šťastie sa [...]

500 000 eur

18.08.2021

500 000 eur – sumička, z ktorej by sa podlomili kolená každému výhercovi. A teraz si skúsme predstaviť, čiste teoreticky, že by sa do lotérie prihlásili všetci zamestnanci našich strategických zložiek. Ak by boli plne očkovaní, nič nepredstaviteľné. Ďalej si predstavme, opäť čisto teoreticky, s dostatkom bujnej fantázie, že si všetci títo zamestnanci [...]

F-16

Americká stíhačka F-16 sa zrútila do Žltého mora, pilot sa bezpečne katapultoval

11.12.2023 06:38

Príčina nehody je predmetom vyšetrovania.

Stridsvagn 122, Ukrajina, tank

VIDEO: Do lesa aj do mesta. Švédske tanky slúžia Ukrajincom proti Rusom

11.12.2023 06:00

Ukrajina začiatkom jesene dostala 10 tankov Stridsvagn 122, čo sú modernizované švédske upravené modely nemeckého tanku Leopard 2A5.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Rusi útočili na Kyjev. Ukrajina chce nielen F-16, ale aj švédske gripeny

11.12.2023 05:45, aktualizované: 05:51

Okrem stíhačiek F-16 má Ukrajina záujem aj o švédske gripeny. Ukrajinská piloti si ich už otestovali.

OV1

Zamračené pohľady, prudké gestá. Bolo to tak úprimné, ako sa len dalo, povedal Zelenskyj po rozhovore s Orbánom

11.12.2023 05:45

Vyzeralo to skôr ako hádka, než rozhovor, ktorý by rozptýlil dlhodobé spory. Viktor Orbán a Volodymyr Zelenskyj na seba narazili v Buenos Aires.

kuricovatomalova

Padáme na dno, potom dvíhame sa z popola, akoby naša viera nikdy silná nebola, akoby až vtedy zachcelo sa nám opäť žiť. Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 185
Celková čítanosť: 397878x
Priemerná čítanosť článkov: 2151x

Autor blogu

Kategórie