Založ si blog

Provaxer versus antivaxer

Bože, ak vôbec si, povedz mi, kam to spejeme?

Brat brata nenávidí a syn otca zatracuje, ak sa nechce dať zaočkovať.

Povedz mi, prosím, či si toto naozaj chcel, keď si stvoril človeka? Povedz mi, prosím, prečo si človeka odlíšil myslením od zvierat? Veď oni konajú čisto pudovo, a viacmenej podľa Tvojich prikázaní. Oni…potrebujú iba prežiť, a podľa toho sa správajú. Oni nepotrebujú vyniknúť, nepotrebujú mať veľa, nepotrebujú absolútne nič, a my, my ĽUDIA, škoda slov.

Tak mi, prosím, povedz, o čo tu vlastne ide, lebo…nerozumiem tomu a mám strach.

Vieš, vlastne Ty asi vieš, ale aj tak, začať vojnu v dnešnej dobe znamená koniec. Stačia dva kliky na tlačítko. Ono to už dávno nie je ako kedysi. Muž proti mužovi. Sila proti sile. Dnes už nemusí na bojisku umrieť ani jeden muž. Stačí jediný klik na jednej strane a opätovne jeden jediný klik na druhej, a neostane kameň na kameni.

Tak mi povedz, prosím, ak vôbec, aký má toto celé zmysel? Lebo mne to príde ako Tvoja bájna „potopa“ sveta. Ako apokalypsa, ktorú prežijú len.. ja neviem, najvernejší, najlepší…?

Viem iba to, že keď spoločnosť začne ľudí deliť na „ľudí prvej a druhej kategórie“ bude koniec. Koniec ľudskosti, lebo strach, obzvlášť zo smrti, je najsilnejšia energia vo vesmíre.

Áno, sme to tu už raz mali. Boli rasy prijateľné a neprijateľné.  A…skončilo to, veď vieme ako.

Tak mi, prosím, povedz, čo si týmto vlastne myslel, a hlavne ako má toto celé skončiť, lebo ja to vidím na zánik sveta.

Vieš, keď syn otca predá za pár drobných, keď brat brata znenávidí za iný názor, keď už nikto nie je proľudský, ale všetci sú iba proamerický, alebo proruský, tak…neviem, ale ja to vidím na koniec Sveta, lebo dnes už nemusí bojovať muž proti mužovi. Úplne postačia dva kliky najväčších veľmocí.

A hoci si to v minulosti odniesla Lótova žena, v dnešnej dobe si to odnesieme úplne všetci.

Aj Ty, Pane, lebo už nebude koho viesť k Tebe. Nebo zatvorí svoje brány, lebo naše viny budú oveľa ťažšie, ako nebo unesie. Už nebude koho viesť k Božej milosti.

Tak mi, prosím, povedz, Pane, či si toto naozaj chcel, alebo sme sa iba vymkli spod Tvojej kontroly.

 

Na vlastnú zodpovednosť

02.07.2021

Vyšite mi žltú hviezdu na spodný okraj sukne, nech sa krásne vlní pri každom mojom kroku, za ktorý ma opľujete, natiahnete na škripec, či upálite na hranici. Vyšite mi ju, prosím, fosforovou niťou, nech mi svieti na cestu, keď vo mne zhasnete aj poslednú iskričku, keď vodou zalejete posledný uhlík, ktorý by ma mohol rozohniť, keď nado mnou zlomíte palicu, len [...]

Pravda a lož

15.04.2021

I. Vyzliekať pravdu do naha, klamstvom jej zahaľovať údy, vraj je to veľká odvaha, úprimne odrbávať ľudí. Odvážnych je tu veru dosť, viac ako v makovici maku, všetkým pokrytcom pre radosť, hlavné je nepodľahnúť tlaku. Pravda však tlačí ostošesť do kúta lož, ktorá omína, odvážnym nesmie všetko prejsť, len nech sa dymí z komína. Pravda a lož a v strede nič, len [...]

A kruh sa uzavrel

13.03.2021

Kruh sa uzavrel a všetko to, čo bolo kedysi dôležité, pre nás, úplne obyčajných ľudí, ostalo za pomyselnou čiarou tohto kruhu: Blízkosť človeka, spoločenstva, objatia, dotyky, podania rúk, taká tá úplne obyčajná človečina, ktorá sa nedá kúpiť v e-shope, ani precítiť cez sociálne siete, presne tá vôňa človečiny, bez ktorej chradneme a prestávame žiť, lebo [...]

Peter Kovařík

Kovařík: Vyšetrovateľka inšpekcie mala postupovať podľa interných predpisov

25.07.2021 15:18

Tvrdí, že o vykonávaní zadržiavacích úkonov nebol informovaný nikto z jej nadriadených, a preto bolo potrebné preveriť nasadenie zásahovej jednotky v teréne.

Martin Čepček

Čepčeka vyhodili z klubu OĽANO, nemal rešpekt ku koaličnej zmluve

25.07.2021 13:41

Poslanec Čepček nepreukázal podľa OĽANO žiadnu ochotu obnoviť spoluprácu založenú na vzájomnej diskusii, tolerancii a dôvere s ostatnými.

Chorvátsko, autobus, nehoda, obete, zranení

Nehoda autobusu v Chorvátsku si vyžiadala desiatku životov

25.07.2021 13:36

Išlo o autobus na pravidelnej linke medzi nemeckým mestom Frankfurt nad Mohanom a kosovským hlavným mestom Priština.

lesný požiar

Lesný požiar v Katalánsku zničil 1100 hektárov lesnej a poľnohospodárskej pôdy

25.07.2021 12:57

Svoje domovy už muselo opustiť asi 80 ľudí. S ich evakuáciou sa začalo v sobotu.

kuricovatomalova

Padáme na dno, potom dvíhame sa z popola, akoby naša viera nikdy silná nebola, akoby až vtedy zachcelo sa nám opäť žiť. Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 182
Celková čítanosť: 302478x
Priemerná čítanosť článkov: 1662x

Autor blogu

Kategórie