Založ si blog

Pokoj v duši

Je to veľmi zvláštne, ale práve dnes, v tento spomienkový deň, vo mne zavládol zvláštny pokoj. Žiadny ťažký smútok, vnútorná bolesť ani nezdravo vyvádzajúca eufória. Ako pokojné more pri východe slnka, rozlieva sa v mojom vnútri pokoj a zmierenie. Prijatie všetkého, čo bolo, aj čo príde. Neviem, či som vôbec, niekedy vo svojom živote, niečo podobné v sebe pocítila. Asi nie. To by som si určite pamätala.
Celé mesiace moje vnútro bojuje s divokými turbulenciami chorej duše, ktorá má jediné zbožné prianie. Nájsť vnútorný pokoj. Prijatie a splynutie so životom. Posledné dni vo mne začal bubnovať na poplach strach. Zdrvujúci, paralyzujúci, likvidujúci posledné zvyšky zdravého rozumu. Strach z dnešného dňa. Strach z cintorína, strach zo smrti, ktorá mi vzala to najvzácnejšie, strach z mojej choroby, no najviac, strach zo seba. Ako to zvládnem, ustojím, ako hlboko dokážem opäť padnúť. Tá neznesiteľná úzkosť mi nedovolila dýchať ani žiť a tak som ticho prosila môjho milovaného syna, aby naplnil moje vnútro láskou a pokojom. Aby mi dal silu prekonať ten strach, smútok, bolesť. Silu, aspoň na dnes, poraziť démonov chorej duše. Aspoň dnes nech spomínam na mojich milovaných s nekonečnou láskou bez bolesti a hlbokého smútku.
Asi sa naozaj plní všetko, čo si s láskou a pokorou prajeme celou svojou bytosťou. Dnes Anjel vzal moju dušu do dlaní, aby upokojil rozbúrený oceán vo mne. Zvláštne, ale naozaj cítim jeho objatie. Ten pokoj, prijatie, splynutie.
Možno nepotrvá dlho, ale som nesmierne vďačná za dnešný deň, za ten povznášajúci pokoj s ktorým spomínam na mojich drahých s láskou a úctou, bez šialenstva, ktoré ovláda moje ja.
Skúste aj vy, v dnešný deň, spomínať pri zapálených sviečkach, s pokojom, láskou, úctou a pokorou. Skúste prijať zmierenie aspoň pre dnešný deň, nech sa naši anjeli na nás z neba usmievajú.

Žlč

07.11.2021

„Zoberte im kyslík!“, vykrikujú davy. Nezaslúži si žiť, ten ktorý nespraví všetko, čo mu prikazuje vláda. Tak povedz, Pane, ako mám mať rada ten zlobou presýtený svet? Veď v ľudských dušiach kúsok citu niet a miesto krvi v žilách človeka s veľkou chuťou divo preteká už iba zahorknutá, vriaca žlč. Tak, prosím, človek, radšej mlč, lebo svojim jedom [...]

Hľadač šťastia

18.08.2021

Hľadač šťastia. Kniha z autorskej dielne dvoch skvelých autorov, Zdenky WenzlovejŠvábekovej a Juliena Dana, aká sa vám do rúk dostane len zriedka. Ťažké, ľudské osudy poprepletané neskutočne silným odkazom pre všetkých, ktorí bezcielne blúdia životom, pre všetkých tých, ktorí pod ťarchou okolností rezignovali, ale aj pre tých, ktorí majú pocit, že šťastie sa [...]

500 000 eur

18.08.2021

500 000 eur – sumička, z ktorej by sa podlomili kolená každému výhercovi. A teraz si skúsme predstaviť, čiste teoreticky, že by sa do lotérie prihlásili všetci zamestnanci našich strategických zložiek. Ak by boli plne očkovaní, nič nepredstaviteľné. Ďalej si predstavme, opäť čisto teoreticky, s dostatkom bujnej fantázie, že si všetci títo zamestnanci [...]

NR SR záborská parlament

SaS kritizuje Záborskej 'pozmeňovák' k zákonu o príspevku pri narodení dieťaťa

27.03.2023 22:14

SaS tvrdí, že vďaka návrhu by mohli Záborskej spriatelené organizácie čerpať peniaze zo štátneho rozpočtu.

Roman Mikulec, odvolávanie, Robert Fico, Boris Kollár, Eduard Heger, Igor Matovič, parlament

Bude Smer len bezmocný víťaz? Výhra nemusí znamenať nič. Heger má v rukách bonus, Kollár mení postoj

27.03.2023 20:00

Tretie prvenstvo pre Smer, tretia nádej pre novú stranu Eduarda Hegera. Boris Kollár sa zrejme postaví tak, ako bude fúkať povolebný vietor. Aj tieto trendy ukázali prieskumy.

Robert Fico, Robert Kaliňák, Tibor Gašpar, Smer

Európsky súd zamietol sťažnosti Fica a Kaliňáka súvisiace s kauzou Súmrak

27.03.2023 19:44

V novembri 2022 im Generálna prokuratúra SR podľa paragrafu 363 Trestného poriadku obvinenia v kauze Súmrak zrušila.

USA Nashville streľba

Žena na škole v Nashville zabila šesť ľudí, polícia ju zastrelila

27.03.2023 19:15, aktualizované: 22:09

Pri streleckom útoku prišli o život tri deti a traja dospelí. Biely dom vyzval republikánskych zákonodarcov, aby podporili zákaz predaja "útočných zbraní".

kuricovatomalova

Padáme na dno, potom dvíhame sa z popola, akoby naša viera nikdy silná nebola, akoby až vtedy zachcelo sa nám opäť žiť. Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 185
Celková čítanosť: 380000x
Priemerná čítanosť článkov: 2054x

Autor blogu

Kategórie