Založ si blog

Pokoj v duši

Je to veľmi zvláštne, ale práve dnes, v tento spomienkový deň, vo mne zavládol zvláštny pokoj. Žiadny ťažký smútok, vnútorná bolesť ani nezdravo vyvádzajúca eufória. Ako pokojné more pri východe slnka, rozlieva sa v mojom vnútri pokoj a zmierenie. Prijatie všetkého, čo bolo, aj čo príde. Neviem, či som vôbec, niekedy vo svojom živote, niečo podobné v sebe pocítila. Asi nie. To by som si určite pamätala.
Celé mesiace moje vnútro bojuje s divokými turbulenciami chorej duše, ktorá má jediné zbožné prianie. Nájsť vnútorný pokoj. Prijatie a splynutie so životom. Posledné dni vo mne začal bubnovať na poplach strach. Zdrvujúci, paralyzujúci, likvidujúci posledné zvyšky zdravého rozumu. Strach z dnešného dňa. Strach z cintorína, strach zo smrti, ktorá mi vzala to najvzácnejšie, strach z mojej choroby, no najviac, strach zo seba. Ako to zvládnem, ustojím, ako hlboko dokážem opäť padnúť. Tá neznesiteľná úzkosť mi nedovolila dýchať ani žiť a tak som ticho prosila môjho milovaného syna, aby naplnil moje vnútro láskou a pokojom. Aby mi dal silu prekonať ten strach, smútok, bolesť. Silu, aspoň na dnes, poraziť démonov chorej duše. Aspoň dnes nech spomínam na mojich milovaných s nekonečnou láskou bez bolesti a hlbokého smútku.
Asi sa naozaj plní všetko, čo si s láskou a pokorou prajeme celou svojou bytosťou. Dnes Anjel vzal moju dušu do dlaní, aby upokojil rozbúrený oceán vo mne. Zvláštne, ale naozaj cítim jeho objatie. Ten pokoj, prijatie, splynutie.
Možno nepotrvá dlho, ale som nesmierne vďačná za dnešný deň, za ten povznášajúci pokoj s ktorým spomínam na mojich drahých s láskou a úctou, bez šialenstva, ktoré ovláda moje ja.
Skúste aj vy, v dnešný deň, spomínať pri zapálených sviečkach, s pokojom, láskou, úctou a pokorou. Skúste prijať zmierenie aspoň pre dnešný deň, nech sa naši anjeli na nás z neba usmievajú.

Žlč

07.11.2021

„Zoberte im kyslík!“, vykrikujú davy. Nezaslúži si žiť, ten ktorý nespraví všetko, čo mu prikazuje vláda. Tak povedz, Pane, ako mám mať rada ten zlobou presýtený svet? Veď v ľudských dušiach kúsok citu niet a miesto krvi v žilách človeka s veľkou chuťou divo preteká už iba zahorknutá, vriaca žlč. Tak, prosím, človek, radšej mlč, lebo svojim jedom [...]

Hľadač šťastia

18.08.2021

Hľadač šťastia. Kniha z autorskej dielne dvoch skvelých autorov, Zdenky WenzlovejŠvábekovej a Juliena Dana, aká sa vám do rúk dostane len zriedka. Ťažké, ľudské osudy poprepletané neskutočne silným odkazom pre všetkých, ktorí bezcielne blúdia životom, pre všetkých tých, ktorí pod ťarchou okolností rezignovali, ale aj pre tých, ktorí majú pocit, že šťastie sa [...]

500 000 eur

18.08.2021

500 000 eur – sumička, z ktorej by sa podlomili kolená každému výhercovi. A teraz si skúsme predstaviť, čiste teoreticky, že by sa do lotérie prihlásili všetci zamestnanci našich strategických zložiek. Ak by boli plne očkovaní, nič nepredstaviteľné. Ďalej si predstavme, opäť čisto teoreticky, s dostatkom bujnej fantázie, že si všetci títo zamestnanci [...]

Iskander, atómovky, jadrové zbrane

Rusi chcú zákaz zbraní vo vesmíre. Bezpečnostná rada OSN návrh rezolúcie neprijala

20.05.2024 23:50

Za návrh zahlasovalo sedem členov BR OSN, rovnaký počet bol proti a jedna krajina sa zdržala hlasovania.

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

blesk. búrka

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

kuricovatomalova

Padáme na dno, potom dvíhame sa z popola, akoby naša viera nikdy silná nebola, akoby až vtedy zachcelo sa nám opäť žiť. Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 185
Celková čítanosť: 406952x
Priemerná čítanosť článkov: 2200x

Autor blogu

Kategórie